Sigma Profil ja reluktantsmootor: see kombinatsioon on kahekordne tipptase

Ressursside vastutustundlik kasutamine on Coburgis asuva firma Kaeser Kompressoren edu üks tähtsam alustala. Ühena kõige olulisematest suruõhusüsteemide pakkujatest ja valdkonna eeskujuna esitleb perefirma järjekordset verstaposti: sagedusreguleerimisega ASD-kompressoriseeriale paigaldatakse esimest korda sünkroonne reluktantsmootor, mis pakub eriti just osalise koormuse puhul väiksemaid kadusid võrreldes asünkroonmootoriga.

Kaeseri reluktantsmootor
Kaeseri ASD-kruvikompressori sagedusreguleeritav variant on saadaval Siemensi sünkroonse reluktants-ajamisüsteemiga.

Kaeseri ASD-seeria kruvikompressorid on tootlikkusega3,15 kuni 5,5 m³/min tänu Sigma Profilile ja uuenduslikele ajamikontseptidele nagunii kõrge võimsuse ja usaldusväärsusega, vajades seejuures vähe energiat ja ruumi.

Nüüd tuleb järgmine samm. Ettevõte toob turule reguleeritava pöörlemissagedusega ASD-seeria kruvikompressorid, mis kasutavad täiesti uut ajamitehnoloogiat. Koos süsteemlahenduste partneriga Siemens väljatöötatud terviklahenduse suurim eelis on: kuni kümme protsenti parem kasutegur osalise koormuse juures. See juba aastakümneid tuntud ajamiprintsiip on nüüd standardmootorites tehniliselt nii täiuslikult teostatud, et kasutajad kogu maailmas saavad sellest kasu.

Reguleeritud ajamilahendus süsteemi kõrge kasuteguriga

ASD-seeria reguleeritava pöörlemiskiirusega variandi (SFC) puhul pakub Kaeser oma klientidele kogu maailmas esimest sammu minimaalsete energia- ja käituskulutuste suunas. Sest sageli on kompressorjaamad modulaarse ülesehitusega: pidevalt töötavad kompressorsüsteemid IE3- ja IE4-mootoritega tagavad seejuures varustamise põhikoormuse juures ja lisatud tippkoormuse kompressorid katavad olukorrapõhiselt suurema suruõhuvajaduse, seda kõike reguleerib tõhusalt Sigma Air Manager 4.0. Edaspidi kasutatakse seejuures sünkroonseid reluktants-ajamisüsteeme, millel on osalise koormuse juures eriti suured kasutegurid. 

Selle väljatöötamisel oli üheks mõjutajaks asjaolu, et uus standard EN 50598 ei analüüsi ökoloogilisuse hindamiseks mitte ainult ajamite üksikuid kasutegureid, vaid ka süsteemide kasutegureid ja hindab seega sagedusreguleerimisega ajamilahendusi tervikliku kasuteguri järgi.

Parimad sünkroon- ja asünkroonmootorite omadused

See uuenduslik standardne mootoriseeria ühendab asünkroonmootorite ja sünkroonmootorite eelised ühes ajamis. Rootori jaoks ei kasutata alumiiniumit, vaske ega kalleid ja haruldasi muldmetallidest magneteid, vaid hoopis eriprofiilidega elektrooniliste terast, mis on ridamisi paigaldatud. Selle tõttu on ajam vastupidav ja kergesti hooldatav, nagu asünkroonmasinatele omane.

Reguleerimisomadused seevastu on võrreldavad sünkroonmootoritega: reluktantsmootorid on erilise ülesehitusega rootorite tõttu väga dünaamilised ja rootoris ei toimu elektrivoolu tõttu lisasoojenemist. Oluline on kooskõlastada kogu ajamisüsteemi, ehk siis nii sagedusmuundurit kui ka mootorit. See kombinatsioon on optimaalselt üksteise jaoks kohandatud ja nii on võimalik energiat maksimaalselt kokku hoida.

Uuenduslik ajamisüsteem jätkusuutliku tuleviku nimel

ASD-SFC-seeria on esimest korda varustatud uuenduslike Siemensi sünkroonsete reluktantsmootoritega, mis pakuvad osalise koormuse juures kuni kümme protsenti paremat kasutegurit, parimat klassifikatsiooni IES2 uues energiatõhususe standardis EN 50598 ning taas oluliselt väiksemat energiakulu. Keskmiselt on aastas võimalik kokku hoida umbes 450 eurot – võttes aluseks 6000 töötundi ja hinna kümme senti kilovatt-tunni eest.

See pakub kasutajatele maksimaalset paindlikkust kasutamise, keskkonnatingimuste ja koormuskäitumise seisukohalt. Sel moel astub Kaeser lisaks ülitõhusatele IE4-asünkroonmootoritele veel ühe sammu edasi ajamitehnoloogia energiatõhususe tõstmisel ja tekitab ökoloogilise tehnoloogia valdkonnas konkurentsisurvet.

12. 04 17 , Trükkimine lubatud – soovime kinnitust

Allalaadimisi artikli kohta
Kaeseri reluktantsmootor

Kaeseri ASD-kruvikompressori sagedusreguleeritav variant on saadaval Siemensi sünkroonse reluktants-ajamisüsteemiga.

Laadi alla pilt 1 (JPG, 585 KB)
Kruvikompressori reluktantsmootor ASD

Võrdluses on sünkroonse reluktantsmootori efektiivsusväärtused oluliselt paremad.

Laadi alla pilt 1 (JPG, 381 KB)